Монпелие засили Брест към Лига 2

Шампионът Монпелие победи с 2:1 Брест в мач от 35-ия кръг на Лига 1 и на практика го прати в долния ешелон на френския футбол. Бретанците записаха осма поредна загуба и 15-и мач без победа и вече мислят за Лига 2. Монпелие откри с гол на Марко Естрада в десетата минута, но Флориан Распентино изравни за гостите. Победното попадение дойде в 74-ата минута, когато Сюлейман Камара се разписа. Така Монпелие заема седмо място с актив от 51 точки. Брест пък вече е на дъното с 29 - на шест от първия спасяващ се Нанси, който обаче е и с мач по-малко.

Троа за сметка на това обаче все още вярва в спасението. Днес играчите на Жан-Марк Фурлан победиха с минималното 1:0 един от директните си конкуренти за спасение - Евиан Тонон-Гайяр. Единственото попадение дойде десетина минути преди края на мача и бе дело на резервата Жан-Кристоф Бахебек. Троа е с 31 точки, Евиан с три повече.

Сошо също стигна до важна победа, надигравайки с 1:0 Лориен. Единственото попадение бе дело на нападателя Джовани Сио в 31-ата минута. С успеха си днес Сошо се откъсна на три точки над чертата с 37. Лориен пък е с 50 и чака спокойно края на сезона.

Реймс и Аячо поделиха точките в мача помежду си и завършиха 1:1. Адриан Муту вкара поредния си гол в средата на първата част, но малко преди почивката Аиса Манди изравни с глава. Двата тима поделят точки и в класирането - с по 39 и могат дишат по-спокойно.