Вила с нова важна стъпка към спасението

Астън Вила взе много важна победа с с 2:1 като гост Норич в мач от 36-ия кръг на Премиър лийг и вече предвкусва оставането си в елита на Англия. В герой за тима от Бирмингам се превърна Габриел Агбонлахор, който отбеляза и двата гола. Второто попадение на нападателя бе минута преди последния съдийски сигнал. За "канарчетата" се разписа Грант Холт от дузпа.

След нулево първо полувреме гостите стигнаха до гол в 55-ата минута. Агбонлахор пое топката на 25 метра от вратата и с плътен удар откри. В средата на полувремето Норич изравни. Джо Бенет събори Роберт Снодграс и реферът отсъди дузпа. Зад топката застана Холт и не сбърка. Мачът вървеше към заслужено равенство, но Агбонлахор донесе трите точки за Вила минута преди края. Нападателят показа отлична скорост, задминавайки Себастиен Басонг и прониза Марк Бън.

Така Астън Вила вече има 40 точки в актива си и е на пет точки над чертата, където е Уигън с 35. Латикс обаче са с мач по-малко. Норич пък е с 38 и ще усеща напрежение в последните два кръга на шампионата.