Марсиньо и късметът пратиха ЦСКА на трето място - Ботев Пд "плаче" на "Армията" (видео+галерия)

ЦСКА се наложи над Ботев (Пловдив) с минималното 1:0 в дербито от 25-ия кръг на "А" група и по този начин се изкачи на трета позиция в класирането. Единственото попадение в срещата реализира Марсиньо в 51-ата минута с удар от 22 метра. При тази ситуация късметът бе на страната на "червените", тъй като преди да навести мрежата топката срещна тялото на футболист на "канарчетата" и излъга стража на Ботев Адам Стаховяк.

Срещата, която се състоя пред близо 1500 бултраси и обидно малко фенове на ЦСКА, бе изпъстрена с множество спорни положения и остри единоборства. За сметка на това двата тима доста често ритаха на посоки топката и в голяма част от мача качествен футбол липсваше. През 90-те минути на двубоя състезателите на ЦСКА и Ботев не успяха да създадат нито едно чисто голово положение.

Наставникът на гостите Станимир Стоилов бе оставил трима от основините си играчи на пейката, за да ги запази за предстоящия мач с Локомотив (Пловдив). Решението на специалиста бе доста странно, тъй като днешната среща бе пряка битка за третото място.

Мачът започна с доста спорно положение. В 8-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Луис Педро събори Анисе Абел в наказателното поле, но съдията остана безмълвен, въпреки че спокойно можеше да отсъди най-тежкото наказание. Малко по-късно реферът допусна нова сериозна грешка.

Борис Галчев си пое лошо топката и тя му бе отнета от Марсиньо. Галчев се опита да си върне върне притежанието на кълбото и задържа непозволено състезателя на "червените", който се бе устремил към вратата на Томаш Черни. Никола Попов обаче подмина ситуацията без да отсъди фаул и да декорира Галчев в жълто.

Няколко минути по-късно Иван Цветков опъна мрежата, но голът му не бе зачетен, тъй като страничният съдия вдигна флага за засада. Положението бе доста спорно.

В самия край на първата част Нджонго Присо направи хубав рейд и отправи топовен удар, но вратарят на гостите бе заел добра позиция и отрази. В даденото от съдията продължение "червените" имаха отлична възможност за отбелязване на попадение. Присо бе изведен по дясното крило, напредна и подаде към Марсиньо.

Бразилецът обаче не бе достатъчно концентриран и не успя да прецени добре топката, оставяйки я да премине покрай него, вместо да се хвърли, за да я добута в мрежата.

Малко преди двете ситуации Апостол Попов бе на път да сътвори голяма глупост. Защитникът се опита да изрита без топка Педро, но опитът му остана незабелязан от главния съдия.

Втората част стартира по мечтан начин за ЦСКА. В 51-ата минута Марсиньо записа името си на светлинното табло. Бразилецът овладя добре топката на няколко метра от наказателното поле и стреля без подготовка. За негов късмет кълбото се оплете в мрежата, но преди това срещна тялото на футболист на "канарчетата".

В следващите няколко минути гостите от Пловдив притиснаха своя противник, но така и не успяха да намерят верния път към вратата на Черни. В 67-ата минута Станислав Костов отправи топовен изстрел, който мина покрай левия страничен стълб. Оттук до края на двубой играта бе доста често накъсвана с излишни нарушения, което още повече уби ритъма и не терена не се случи нищо интересно.

ЦСКА - БОТЕВ ПД 1:0

1:0 Марсиньо 51