Късен гол отчая преследвачите на Шалке (видео)

Отборът на Шалке 04 постигна изключително важна победа при гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) и по всичко личи, че няма да изпусне 4-ото място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. "Кралскосините" спечелиха на "Борусия-Парк" с 1:0 благодарение на късен гол на младата си звезда Юлиан Дракслер. Германският национал бе точен в 82-ата минута след хитро подаване на Рафаел. По този начин Шалке събра 52 точки - с 6 повече от Айнтрахт (Франкфурт) и със 7 повече от Фрайбург. За домакините загубата може да се окаже фатална в битката им за попадане в Лига Европа. Тимът на Люсиен Фавре е 7-и с 44 точки.

Мачът в никакъв случай не беше зрелищен, но голови положения не липсваха и пред двете врати. След четвърт час игра Патрик Херман намери централния нападател на домакините Пениел Млапа, но той пропусна. В още няколко ситуации таранът на Борусия провали хубави атаки и през второто полувреме логично бе заменен. Най-добрата ситуация за гостите преди почивката се откри пред Мишел Бащош, но Марк-Андре тер Щеген спаси неговия изстрел.

В 55-ата минута удар на Гранит Джака срещна гредата, а в ответната атака Тер Щеген се намеси блестящо и отново разочарова Бащош. Гредата още веднъж помогна на гостите в 63-ата минута, този път след технично изпълнение на Хуан Аранго. Последва и пропуск на Клаас Ян Хунтелаар, за да дойде 82-ата минута и единственият гол в мача. Алваро Домингес покри засадата и Дракслер се възползва от подаването на Рафаел, пращайки топката във вратата на Борусия. Малко по-късно резервата Макс Майер можеше да реши всичко, но шутира в аут, а в добавеното време ветеранът Мартин Щрнацл не засече топката пред опразнената врата и шалке си тръгна с трите точки.