Велизар и Мораеш не простиха на отбора на Занев и Вальо Илиев (видео)

Металург (Донецк) победи с 2:0 Волин (Луцк) в мач от 27-ия кръг на украинското първенство и се утвърди на петото място във временното класиране. Титуляри за домакините бяха бившите асове на ЦСКА Велизар Димитров, Грегъри Нелсън и Жуниор Мораеш. Димитров остана на терена до 77-ата минута, когато отстъпи мястото си на Голайдо, а малко преди това Нелсън бе сменен от Казарян. От двамата българи в състава на Волин игра само Петър Занев, а Валентин Илиев не бе в групата за мача.

Металург поведе с гол на защитника Чечер в 28-ата минута след атака, започната от Велизар Димитров. Крайния резултат оформи Воловин след почивката.

В други двубои днес Карпати на старши треньора Николай Костов отстъпи с 1:2 като гост на Ховерла, Таврия загуби с 1:3 от Черноморец (Одеса), а Днипро завърши 1:1 със Заря (Луганск).

Металург (Донецк) - Волин 2:0
1:0 Чечер (28)
2:0 Воловик (63)

Металург: Панкив, Морозюк, Чечер, Воловик, Полевой, Данило, Макридис, Нелсън (67 - Казарян), Димитров (77 - Голайдо), Мораеш, Траоре (73 - Лазич)
Волин: Старцев, Симинин, Масло, Шиков, Приндета (73 - Шандрук), Занев, Пилипчук (62 - Савич), Скоба, Кинаш (80 - Овоникоко), Павлов, Бабир