Победа за Металург и Велизар Димитров в Украйна

В среща от 28-ия кръг на украинското първенство Металург (Донецк) победи като гост Ворскла (Полтава) с 1:0 с гол на защитника Александър Воловик в петата минута на продължението след края на мача. В отбора на Металург през всичките 95 минути игра бившият нападател на българския национален отбор и на ЦСКА Велизар Димитров.

Също в мач от 28-мия кръг днес Волин загуби на собствен терен от Арсенал с 1:3. В отбора на Волин през целия мач игра българският защитник Петър Занев.

С днешната победа Металург е на пето място във временното класиране с актив от 46 точки. Лидер и вече шампион на Украйна по футбол е Шахтьор (Донецк) със 72 точки, следван от Металист - 62 точки, Динамо (Киев/)- 56 точки, Днепър - 50 точки, Металург - 46 точки. Волин е на 14-о място във временното класиране с 25 точки на четири точки пред изпадащите отбори.