Няколко дузпи и отменен гол спасиха Ботев (Враца) срещу Етър

След много късмет, две дузпи и отменен гол Ботев (Враца) спечели изключително трудно с 2:1 домакинството си на Етър в мач от 25-ия кръг на "А" група, а победата, поне на този етап, запази шансовете на врачани да се спасят от изпадане.

Футболистите на Ботев поведоха с гол на Атанасов, който се разписа в 13-та минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кастелана след шут на Илия Илиев.

След час игра Етър изравни, когато Шайесте се озова очи в очи със стража на домакините и без проблем отбеляза.

В 83-та минута играчите на Тони Здравков вкараха втори гол, който падна отново след изпълнение на дузпа. Точен от бялата точка бе Илия Илиев, а нарушението беше отсъдено за игра с ръка на Жозеф.

Преди второто попадение на врачани, Етър доминираше на терена и като по чудо не отбеляза и втори гол. В 57-та минута вратарят на домакините Митов блъсна откъсналия се Саидходжа, но реферът Иван Кирилов не посочи бялата точка.

Последваха пропуски на Саидходжа, Рикама и Жозеф, за да се стигне до втората дузпа за Ботев, след която врачани стигнаха до ценните три точки.

Не така се развиваше срещата през първата част, когато Ботев имаше превъзходство, изразило се в гол и две греди.

В 20-та минута Цветелин Тонев при опита си да центрира уцели с парабола напречната греда. В 34-та минута и Атанасов нацели гредата.

Минута по-късно пък Шайесте успя да вкара гол за Етър, но попадението бе отменено, тъй като реферът Иван Кирилов видя нарушение на футболиста на гостите срещу Куанг. След тази ситуация бранителят на домакините бе сменен принудително и закаран в болница.