Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Славия не пожали Миньор

Отборът на Славия разби с 4:2 Миньор (Перник) в мач от 25-ия кръг на "А" група. Срещата се игра на стадион "Българска армия" заради наказание на перничани, а всички голове паднаха през втората част. "Белите" решиха всичко само за няколко минути. Мирослав Антонов (47) от дузпа даде преднина на своите, а Галин Иванов довърши съперника с две попадения в 48-ата и 52-ата минута. Тодор Янчев (61) също записа името си сред голмайсторите. Петър Петров върна един гол за симовличните домакини в 81-ата минута. Автогол на Богомил Дяков в 91-ата минута оформи крайния резултат.

Столичани имат вече 35 точки и делят 7-ото място с Локомотив (Пловдив) и Берое. Положението на Миньор пък стана още по-тежко. "Чуковете" остават 14-и с 20 точки, а след няколко дни гостуват на Левски.

"Белите" вкараха още в 3-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада на Иванов. Перничани отговориха с удар на Томислав Павлов две минути по-късно, но Георги Петков спаси. Галин Иванов имаше нови две възможности да се разпише до края на полувремето, но не успя да го стори.

Футболистите на Славия обаче започнаха вихрено втората част и бързо убиха интригата. Старт на головата фиеста даде Антонов в 47-ата минута след точно изпълнена дузпа. 60 секудни по-късно Иванов най-накрая отбеляза, след като се възползва от грешка на Боян Пейков. В 52-ата минута Антонов асистира на Иванов за 0:3.

В 61-ата минута Янчев с глава вкара четвърто попадение след центриране на Виктор Генев.

В последните минути играчите на Велислав Вуцов се отпуснаха и бяха наказани от перничани. В 81-ата минута Петров вкара, а в добавеното време резервата Богомил Дяков си отбеляза автогол за крайното 2:4.