Вожда и зулусите превзеха зала „Румен Пейчев“ за финала на ЦСКА 3х3

Петият турнир на ЦСКА 3х3 за поредна седмица събра ентусиасти в зала „Румен Пейчев“ в Борисовата градина. Последното състезание от пролетното 3х3 предизвикателство на БК ЦСКА събра 10 отбора, десетки зрители и отново бе повод за оспорван баскет, добро настроение и приятелска атмосфера.

Феновете на играта в София имаха възможност в продължение на пет седмици да разнообразят уикендите си в състезанията по 3х3 на закрито. Победител в турнира стана отборът на Вожда и зулусите в състав Любомир Кочев, Данаил Христов и Васил Голов, които се затвърдиха сред фаворитите с две първи места от две участия. На второ място се класираха Sofia’s Finest – Искрен Иванов, Иван Коларов, Дилян Бехар и Станислав Иванов, които с постоянство и солидна игра събраха най-много точки от участвалите в турнирите отбори. Трети станаха дебютантите от Home Boys – Ивайло Иванов, Иван Ненчев и Климент Велков. Момчетата показаха страхотна игра и заслужено се поздравиха с място в челната тройка.

Четвърти стана отбор, който също се появи за пръв път в ЦСКА 3х3. Момчетата от Три - Галимир Томов, Борислав Борисов и Чавдар Недялков, не можаха да защитят напълно името си и станаха четвърти, но страхотните им отигравания и хъс за победа допринесоха за високото ниво на турнира.

Равносметката от изминалия месец в цифри е красноречива: Общо 22 отбора взеха участие в петте турнира, някои играха само в един, а тимът на Класиците например участва на цели четири надпревари. Броят на изиграните срещи е точно 100, а раздаденият награден фонд надхвърли 1000лв.

На базата на резултатите от турнирите се изготви и вътрешна ранглиста, като за спечелено 1-во място се присъждат 10т., за 2-ро – 7т., 3-то – 5т. и 4-то – 3 точки.

Класирането оглавиха Sofia’s Finest с 25т., на второ място останаха Bear Grills с 21т, трети са Вожда и зулусите с 20т. Останалите отбори са както следва: Мешетата – 15т.; Brooklyn Zoo – 10т.; Bronx – 7т.; Петрич, МГУ, Home boys – 5т.; Hello Kitty, Манянас, Класиците, Три – 3т.

Всички резултати от турнирите са включени в световната система за ранкинг 3x3planet.com. Всички регистрирани баскетболисти получиха точки за изиграните срещи, а един от тях, Искрен Иванов, дори успя навръх рожденния си ден да се изкачи на първо място сред българските играчи в световната ранглиста. Добрите новини за 3х3 любителите не спират дотук.

Най-добрите отбори от ЦСКА 3х3 ще получат директно право на участие на големия турнир Sofia Open, който ще се проведе на 2-ри юни в Борисовата градина. Към тях ще се присъединят и победители от турнири, провеждани извън столицата, за да излъчат 3х3 първенецът на България.

Победителите ще се изстрелят директно в състезание от FIBA 3x3 World Tour 2013. На 27-ми и 28-ми юли най-добрите българи ще защитават честта на страната в международния турнир Sport Arena Challenger в Букурещ с награден фонд 5000 евро. Оттам пътят им може да ги отведе до континенталния Masters турнир, който тази година ще е в Будапеща и освен класиране на световните финали в Пуерто рико, може да донесе и 20 000 евро на победителите.

Надяваме се лятото да ни предложи поводи да се гордеем с българските баскетболисти, а същинският 3х3 сезон тепърва започва. Тази година ще има повече турнири, повече поводи да се събираме да играем и да покажем, че баскетболното общество в България се развива.