Жоазиньо и Вандерсон решиха съдбата на Алания (видео)

В последен двубой от 26-ия кръг на Премиер лигата Краснодар се наложи с 3:2 над Алания и на практика сложи край на надеждите на тима от Владикавказ да запази мястото си в елита. Гостите стигнаха до победата в третата минута на добавеното време с попадение на Вандерсон. Бразилецът се разписа и по-рано в мача, като вече има на сметката си 13 гола и се изравни с лидера в листата на стрелците и доскорошен футболист на Краснодар Юра Мовсисян. Точен за "биковете" беше и бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, а за Алания вкараха Огньен Вранеш и Велинтон.

Жо откри резултата в 38-ата минута след добро подаване на Марсио Нуньо. Това бе 4-и гол за бразилеца в кампанията, а великолепното му представяне се допълва и от 12 асистенции. Гостите удвоиха аванса си малко след почивката, когато Вандерсон навлезе в наказателното поле и технично преодоля Сослан Джанаев. Домакините не се предадоха и набързо изравниха с попадения на бранителите Вранеш и Велинтон. И двамата се разписаха след удари с глава.

В 74-ата минута Руслан Нахушев от Краснодар получи директен червен картон и обратът изглеждаше все по-реален. Вместо това, в самия край на добавеното време Вандерсон наказа грешка в защитата на Алания и донесе трите точки на тима на Славолюб Муслин.

Краснодар вече е на 9-о място с 38 точки, а Алания има 16 и е на дъното, заедно с Мордовия.