Хунтелаар се завърна и попиля Хамбургер (видео)

Шалке 04 разгроми Хамбургер ШФ с 4:1 в последен мач на 31-ия кръг на Бундеслигата. В герой за домакините се превърна завърналият се от лечение на травма Клаас Ян Хунтелаар. Холандецът се разписа три пъти подред. Марсел Янсен откри в петата минута за гостите, а Мишел Бащош изравни четири минути по-късно. Оттам насетне започна наказателната акция на Ловеца. Той изведе своите напред в резултата в 21-ата минута. През втората част холандецът се разписа на два пъти в рамките на осем минути (58 и 66). Националът на Ниската земя не бе записвал и минута от 9 март насам, след като получи травма в дербито с Борусия (Дортмунд). Така Шалке се утвърди на четвъртото място, даващо право участие в квалификациите на Шампионската лига, и дръпна на петия Айнтрахт (Франфкурт) с 3 точки. По-рано днес „орлите” стъпиха накриво срещу Майнц 05, завършвайки 0:0. Хамбургер е осми с пет пункта по-малко.

Бившият тим на Йордан Лечков откри рано чрез Янсен. Топката бе центрирана от корнер, Вестерман върна към колегата си в защита и той с глава реализира на „Фелтинс Арена”. Четири минути по-късно Бащош изравни резултата. Бразилецът получи удобен пас от Хунтелаар и с хубав удар по земя заличи пасива на „кралскосините”.

Оттук започна тоталната доминация на домакините. Ацуто Учида подаде от тъч на техничаря Юлиан Дракслер, той овладя ефектно с гръб и пусна по земя към Хунтелаар и последният не пропусна на празна врата - 2:1

В 58-ата минута новото попълнение на отбора от Гелзенкирхен Рафаел центрира остро отдясно и холандският стрелец показа класа и с летящ плонж проби Рене Адлер за трети път.

Шест минути по-късно Хунтелаар оформи своя хеттрик и крайния резултат в срещата. Дракслер стреля силно от малък ъгъл и стражът на „червените шорти” изби към дъгата. Там дебнеше таранът на домакините и с глава оформи крайното 4:1.

Следващата седмица Шалке открива кръга с гостуване на Борусия (Мьонхенгладбах), а Хамбургер приема Волфсбург.