Много положения край Коста дел Сол, Малага остава в борбата за ШЛ

Отборът на Малага надигра с 2:1 Хетафе в среща от 33-ия кръг на Примера, играна на "Ла Росаледа". Роке Санта Крус (39) и Уелигтон (46) вкараха за тима от Коста дел Сол. Хуан Валера реализира за състава на Луис Гарсия. Момчетата на Мануел Пелегрини изпуснаха поне дузина много добри голови положения, а в края съдията не даде явна дузпа за Хетафе. Победата остави Малага на две точки от зона "Шампионска лига", макар че за момента андалусците нямат право да играят в Европа през новия сезон.

В 12-ата минута Жорди Кодина спаси фронтален шут на Мануел Итура. В следващата минута тимът на Мануел Пелегрини изпусна нов шанс: Кодина отново се намеси при действие на Педро Моралес. В 19-ата стражът на гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" парира фалцов изстрел на Жулио Баптища.

В 28-ата съдията отсъди несъществуваща засада на Роке Санта Крус и така насочването в мрежата на Франсиско Аларкон - Иско остана без значение. В 39-ата "бланкиблаус" заслужено отбелязаха. Серхио Санчес центрира прекрасно отдясно, а Санта Крус изпревари защитата и беше точен с глава.

Едва минута след почивката централният бранител Уелигтон вкара с глава на втората греда след центриране от корнер. Преди това Жулио Баптища беше близо до гола, но Кодина изби. В 56-ата стражът на Хета спря нов опит за гол. Защитата на гостите играеше много слабо при статични положения. В 58-ата Санта Крус се провали пред гола.

Горещо беше пред вратата на Хетафе, но въпреки това мадридчани бяха тези, които отбелязаха. В 71-вата минута Хуан Валера се възползва от отбита топка. В 74-ата Мартин Демикелис изпусна пореден шанс за Малага. В 78-ата Вилфредо Кабайеро запази аванса след мощен изстрел на Пабло Сарабиа. В 86-ата Уелигтон игра с ръка в наказателното поле, но съдията не посочи бялата точка и сбърка.

Снимка: "Марка"