Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Нов епизод от поредицата: резервите на Реал Мадрид превзеха "Калдерон"

Отборът на Реал Мадрид ще остане шампион поне още седмицa, след като надви с 2:1 Атлетико Мадрид в столичното дерби от 33-ия кръг на Ла Лига, играно на "Висенте Калдерон". Радамел Фалкао първи вкара в четвъртата минута, но попадения на Хуанфран (14 - автогол) и Анхел ди Мария (63) отново дадоха победата на бялата част от Мадрид. "Рохибланкос" остават без успех в дербито от 1999 година насам.

Диего Симеоне избра очакван състав. Радамел Фалкао и Диего Коща поведоха нападението, а Раул Гарсия и Коке помагаха най-често в предни позиции. Жозе Моуриньо заложи предимно на резерви. Раул Албиол и Рикардо Карвальо бяха в центъра на отбраната. Карим Бензема застана в атака, а зад него заиграха Анхел ди Мария, Кака и Алваро Мората.

Домакините успяха да реализират рано-рано. Още в четвъртата минута Радамел Фалкао скочи от радост след точно насочване в мрежата. Габи Фернандес стреля от фаул, Диего Лопес изби в краката на Диего Годин, който центрира на втората греда и Тигъра почти от голлинията игра с глава за 1:0. В седмата Коке шутира, но стражът на "белите" улови безпроблемно.

В 14-ата символичните гости от "Сантиаго Бернабеу" изравниха. Анхел ди Мария центрира от фаул, топката мина покрай няколко чифта крака, отклони се леко от Хуанфран и влезе неспасяемо в десния долен ъгъл на Тибо Куртоа - 1:1. Пепе, играещ днес като опорен халф, посвети гола на "бялата" част от "Висенте Калдерон". В 20-ата Габи Фернандес овладя прекрасно на левия фланг и центрира на главата на "червено-бялата" "деветка", но колумбиецът беше неточен.

В 31-вата Годин отклони с глава центриране от фаул и малко не достигна на негов съотборник да засече от съвсем близо. В 41-вата минута Ди Мария изработи прекрасна възможност за втори гол, пропиляна от Бензема. Аржентинецът напредна мощно до дъгата и изведе брилянтно французина, който обаче реши да играе с две докосвания и прати топката в левия крак на Куртоа. Като цяло "дюшекчиите" бяха по-активни през първото полувреме и търсеха повече гола.

В 49-ата Раул Гарсия стреля с глава, Диего Лопес укроти топката, тя се чукна безопасно в напречната греда и беше уловена. В 56-ата "червено-белите" изпуснаха кристална възможност. Капитанът Габи Фернандес направи двойно с Диего Коща и от чиста позиция сам срещу вратаря стреля ужасно встрани. В 60-ата Фалкао падна за дузпа след съприкосновение с Майкъл Есиен. Съдията Перес Ласа подмина положението, като преди него имаше съмнение за засада.

В 63-ата Реал вкара с първата си добра атака за полувремето. Бензема изведе Ди Мария, който с превъзходен изстрел ниско по диагонала вкара покрай Куртоа петия си гол в Ла Лига и изведе своите напред. Домакините реагираха мигновено с далечен шут в ръцете на Лопес и опасно центриране отдясно, избито от вратаря.

В края на срещата "рохибланкос" овладяха топката и търсеха пролуки в защитата на съперник. Реал играеше много прибрано и рядко излизаше в предни позиции. В 85-ата минута Филипе Луиш получи в наказателното поле и стреля опасно от въздуха, като топката се оплете от външната страна на мрежата. Като цяло след гола на Ди Мария Атлетико не показа сърце за изравнителен гол и за пореден път напусна терена победен.

Реал Мадрид съкрати преднината на Барселона на 11 точки пет кръга преди края. Атлетико вече е на шест зад "белите". На "дюшекчиите" им остава утешението, че ще има още един мач сред големия враг, който ще е с много по-голямо значение. На 17 март на "Сантиаго Бернабеу" двата отбора ще се вкопчат за Купата на краля.