Хофе още вижда надежда (видео)

Отборът на Хофенхайм постигна много важна победа в борбата си за оставане в Бундеслигата. Тимът от провинция Баден-Вюртемберг надигра с 2:1 Нюрнберг като домакин в мач от 31-вия кръг на германския шампионат и по този начин запази шансове за спасение три кръга преди края.

Хофе си свърши работата в първите 20 минути на мача, когато вече водеше с 2:0. Първо Тобиас Вайс материализира хубава многоходова комбинация и пас на Фабиан Йонсон, който го остави сам пред празната врата. Малко по-късно Вайс центрира към Сеяд Салихович, който с глава удвои преднината на домакините. Гостите от Нюрнберг успяха да намалят от дузпа през втората част, реализирана от Тими Симонс, но за повече обаче нямаха сили, а и мотивация, тъй като в края на сезона не се борят за нищо.

По този начин Хофе събра 27 точки и вече е на три от 16-ото място, което дава право на участие в плейофа за оставане. С 30 точки е и първият оставащ за момента - Фортуна (Дюселдорф), който обаче е и с мач по-малко. В последните си три мача Хофенхайм гостува на Вердер (Бремен) и Борусия (Дортмунд) и домакинства на Хамбургер. Нюрнберг пък остава с 38 точки на 13-а позиция.