Хановер посочи изхода на Гройтер Фюрт (видео)

Отборът на Гройтер Фюрт е все по-близо до изпадане във Втора Бундеслига след като записа домакинска загуба с 2:3 от Хановер 96 в среща от 31-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините в дълги периоди от мача показваха по-добра игра, но въпреки това трябваше да се примирят с поражението.

Хановер пръв откри резултата в 36-ата минута, когато Мохамед Абделауе засече от близо чудесно центриране на Дидие Я Конан. Домакините все пак се върнаха в мача в 41-ата минута с лед акто Никола Джурджич финтира защитник и с техничен удар покрай вратаря направи 1:1.

През втората част обаче гостите отново стигнаха до преднина в резултата за 1:2 с попадение на Андре Хофман в 71-ата минута, но отново Джурджич доведе нещата до 2:2 в 83-ата минута. И когато домакините се надяваха на пълен обрат в края, в 87-ата минута Сержо Пинто отбеляза трети гол в тяхната врата и сложи точка на спора за крайното 2:3.

Така Гройтер Фюрт остава на дъното в класирането с 18 точки и с минимален шанс да оцелее в елита, като изостава на 9 точки от 16-ата позиция, която дава шанс само за плейоф, но не и за директно спасение. Хановер пък се върна в битката за Европа и вече е 9-ти с 41 точки.