Терек си отмъсти на Ростов

Няколко дни след като отпадна с дузпи от Ростов на четвъртфиналите за Купата на Русия, Терек си отмъсти на тима на Миодраг Божович в двубой от 25-ия кръг на Премиер лигата. Бившият отбор на Благой Георгиев се наложи с 3:0 като гост и се намеси в битката за местата, даващи право на участие в Лига Европа. Ростов остана на 11-о място и е сред застрашените да играят бараж за запазване на елитния си статут.

Наставникът на Терек Станислав Черчесов пусна за първи път привлечения за 3 млн. евро уругвайски халф Факундо Пирис. Титуляри бяха и финландският защитник Юхани Ояла и младият нападател Магомед Митришев.

Великолепен мач за чеченския тим направи Аилтон. Бразилецът показа, че най-после си връща формата от есента, когато беше голямата звезда на отбора. Аилтон откри резултата в 10-ата минута след хубав пробив и плътен удар в долния ляв ъгъл на вратата.

Само 4 минути по-късно Ян Холенда си отбеляза куриозен автогол. Чешкият нападател се опита да изчисти топката пред погледа на вратаря Стипе Плетикоса, но не уцели добре кълбото, което описа странна траектория и за втори път влезе във вратата на домакините.

В началото на второто полувреме интригата окончателно изчезна. Красива комбинация между Аилтон и Адилсон завърши с точен изстрел на последния за крайното 0:3.