Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Битката за оцеляване във Франция се ожесточава

Борбата за спасение в Лига 1 ще бъде изключително жестока в последните пет кръг на шампионата. Ако приемем, че Троа и Брест трудно ще успеят да оцелеят със своите съответно 25 с мач по-малко и 29 точки, то да избегнат последното място за изпадане ще се борят най-малко пет отбора. В момента тази позиция е заемана от Сошо с 33 точки. Днес тимът от Източна Франция стигна до равенство 2:2 при домакинството си на Бордо в мач от 33-ия кръг на Лига 1. Отборът на два пъти излизаше напред, но така и не успя да стигне до скъпоценни три точки. Риад Будебуз откри от дузпа в средата на първата част, а скоро след почивката Мариано изравни за жирондинците. Седрик Бакамбю отново даде преднина на Сошо, но десетина минути преди края Шейх Диабате отново изравни за Бордо.

Първият неизпадащ Нанси продължава да е с включена турбо скорост, след като записа четвърта победа в последните си пет мача и вече е над чертата - нещо, което изглеждаше почти невъзможно само преди месец. Днес Нанси победи с 3:1 Евиан Тонон-Гайяр. Два гола отбеляза Бенжамен Муканджо, а един добави Пол Ало'о Ефулу. За Евиан се разписа Сабер Халифа. Така двата тима имат по 34 точки и са на една от опасната зона. Нанси обаче е в отлична форма и ако продължава така няма да изпадне.

Реймс приключи хубавата си серия от четири мача без загуба и допусна поражение от Валансиен като домакин. Единственото попадение бе дело на Грегори Пужол в средата на втората част. Така Реймс остава на три точки от опасната зона и също ще има притеснения до края на сезона. Валансиен пък вече диша малко по-спокойно с 40.