Депор и Атлетик Билбао взеха по точка

Отборите на Депортиво Ла Коруня и Атлетик Билбао направиха 1:1 в двубой от 32-рия кръг на Примера дивисион. Бруно Гама откри резултата с прекрасен гол в 38-ата минута, а Фернандо Йоренте изравни в 44-ата. Баските играха по-силно и изпуснаха повече положения. В края обаче тимът на Фернандо Васкес игра десетина минути с човек повече след изгонването на Андер Итураспе (81). Ремито помогна и на двата тима в борбата им за оцеляване.

Тимът на Марсело Биелса пое инициативата и диктуваше ритъма с игра на постепенни атаки. В 12-ата минута получилият шанс като титуляр Фернандо Йоренте овладя топката в наказателното поле и от трудна позиция стреля над гредата. В 17-ата Цар Лъв отново стигна до удар, но опитът му с глава беше прекалено висок.

Постепенно галиският тим изравни играта, но не стигаше до ситуации пред Горка Ираисос. В 33-ата опит за задна ножица на Йоренте мина опасно близо. В 38-ата Бруно Гама вкара прекрасно попадение с шут от 25 метра. Дясното крило изстреля топката фалцово и я заби в далечния горен ъгъл. В 44-ата баските изравниха: Андони Ираола центрира и Йоренте с глава насочи майсторски в обратния ъгъл - 1:1.

В 46-ата гостите от "Сан Мамес" поискаха дузпа при падане на Йоренте - такава нямаше. В 68-ата "рохибланкос" пропиляха много изгодна възможност. Йоренте получи подарък в наказателното поле, но нацели гредата. В 74-ата Андер Ерера също изпусна от много добро положение.

В 81-вата Андер Итуарспе беше изгонен с втори жълт картон, след като прекъсна непозволено контра на домакините. Галисците не показаха сили за победа и дори нямаше натиск в последните минути.

Депор прекъсна серия от четири поредни победи. Тимът от "Риасор" е на две точки пред изпадащите, а Атлетик - на осем.

Снимки: "Марка"