Надеждата за Палермо е жива

Отборът на Палермо остана сред изпадащите в Серия „А” след равенство като гост на Палермо. Футболистите на старши треньора Джузепе Санино се спасиха от загуба в последната минута и мачът завърши 1:1. Въпреки спечелената точка в сицилианското дерби Палермо е на 18-о място с 29 точки, колкото има и Дженоа. Изравнителното попадение в двубоя на „Анджело Масимино” отбеляза Йосип Иличич в 4-ата минута на добавеното време. За домакините точен бе Пабло Бариентос в 69-ата минута. Аржентинецът се разписа след подаване на Алехандро Гомес.

Катаня бе по-добрият отбор и заслужено стигна до успеха. Още преди почивката домакините пропуснаха някоклко положения чрез Бариентос и Гонсало Берхесио. Гостите предимно се бранеха и до централния нападател Мауро Босели не достигаха почти никакви пасове. През второто полувреме превъзходството на Катаня най-после даде резултат и Бариентос простреля стража на Палермо Стефано Сорентино. Едва тогава гостите се активизираха и в 94-ата минута словенецът Иличич успя да изравни. След гола на терена имаше доста разправии и стражът на Катаня Мариано Андухар бе изгонен с директен червен картон.