Реал Мадрид спечели, но даде две жертви преди мача в Дортмунд (видео)

Отборът на Реал Мадрид надви с 3:1 Бетис в среща от 32-рия кръг на Примера, играна на "Сантиаго Бернабеу". Месут Йозил (45 и 90) и Карим Бензема (57) реализираха за "белите", а Хорхе Молина вкара дузпа (73). Лошите новини за мадридистите са контузиите на Марсело Виейра и Лука Модрич, които остават под въпрос за първия 1/2-финал в Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд).

Жозе Моуриньо извади експериментален състав, пускайки абсолютния дебютант Касемиро - 21-годишен бразилски полузащитник. Кристиано Роналдо и Месут Йозил бяха сред малкото ключови футболисти, които започнаха мача. Диего Лопес отново застана на вратата, като получи целувка за късмет от Икер Касийяс в тунела. Пепе Мел подреди 4-2-3-1 с изнесен напред Рубен Кастро.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при атентата в Бостън. Гостите от "Бенито Вийямарин" стартираха с остри акции. В седмата минута Рикардо Карвальо протегна крак при опасно центриране отдясно. След корнера Диего Лопес показа страхотен рефлекс, а при добавката Рубен Кастро завърши в мрежата, но беше в явна засада.

В деветата минута вратарят на "зелено-белите" Адриан дел Кастийо излезе неразчетено при корнер, но Карвальо стреля много неточно. В 12-ата Марсело Виейра получи пас с пета от Кристиано, но защитник на гостите блокира центрирането. В 13-ата Марсело получи контузия в лявото бедро и трябваше да бъде изнесен на носилка. На негово място влезе Рафаел Варан - френският защитник заигра като десен краен бранител, а Начо Фернандес мина отляво.

В 21-вата Кристиано се извиси при корнер и стреля прекрасно с глава, но стражът на севилци изби над гредата. Минута по-късно Хосе Кайехон изникна пред малкото наказателно поле, но от малък ъгъл не намери целта. В 37-ата Рубен Кастро стреля малко по-високо от необходимото след добра акция на Баломпие. В 39-ата CR7 беше на път да счупи лявата греда с бомба към вратата. В 43-ата Дорлан Пабон намери напречната греда. Секунди преди края на полувремето Карим Бензема изведе Йозил зад гърба на защитата и германският национал елегантно насочи в близкия ъгъл - 1:0.

В 57-ата минута "лос бланкос" отбелязаха второ попадение. Диего Лопес хвърли топката към центъра и даде началото на вихрена контра. Андалуската защита беше хваната неподготвена - Кристиано изведе Бензема и френският стрелец прати топката в близкия ъгъл - 2:0. В 62-рата минута втори контузен футболист на мадридчани напусна - Лука Модрич излезе с мускулна травма и се появи Пепе.

В 71-вата минута гостите развиха показна контра. Начо Фернандес фаулира Рубен Кастро и съдията Алварес Искердо назначи дузпа. Резервата Хорхе Молино отбеляза с висок удар - 2:1. В 77-ата Кристиано изстреля своята бомба от фаул, но стражът на Бетис боксира. В последните минути гостите понатиснаха, а от Реал Мадрид се изнервиха. Кристиано Роналдо получи жълт картон, а Моуриньо се доближи за разговор със съдията.

В 88-ата тимът на Пепе Мел изпусна брилянтен шанс. Рубен Перес изведе ефектно Рубен Кастро, който нацели напречната греда. Пабон не можа да вкара с добавка - "белите" оцеляха. В 90-ата Адриан спаси шут на Кристиано Роналдо. Секунди по-късно стражът беше безпомощен. Кристиано проби отляво, центрира прецизно към Кайехон, а Йозил от голлинията бутна топката в мрежата - 3:1.

Реал Мадрид временно се доближи на десет точки до лидера Барселона. В сряда вечер "белите" гостуват в Германия за първия 1/2-финал в Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд).