Гранада изпусна Валядолид

Отборите на Гранада и Валядолид направиха 1:1 в среща от 32-рия кръг на Примера, играна "Лос Карменес" в андалуския град. Патрик Еберт (59) и Юсеф Ел-Араби (72) отбелязаха, а в герой се превърна вратаря на гостите от Кастийя и Леон - Хайме. Тимът на Лукас Алкарас остава здраво завързан в битката за оцеляване.

Във втората минута Нолито беше на сантиметри от директен гол от корнер. В шестата Юсеф Ел-Араби стреля с глава след центриране на Алан Ниом, но Хайме се намеси. В 21-вата вратарят на "бяло-виолетовите" спаси и опит на Одион Игало. В 26-ата пак Хайме беше герой след изстрел на Микел Рико. Андалусците бяха много по-силни през първото полувреме, но Хайме играеше много точно, като в 44-ата отново се намеси.

В 48-ата Патрик Еберт стреля опасно от 30 метра - в ръцете на Роберто Фернандес. В 52-рата Хайме се намеси след шут на Ел-Араби. В 59-ата считаният за ново попълнение на Атлетико Мадрид Патрик Еберт вкара много красив гол. Германецът насочи топката към сглобката от фаул и вратарят не мръдна. В 67-ата пак и пак Хайме спаси Валядолид. В 72-рата той най-сетне капитулира - Диего Буонаноте центрира и Ел-Араби заби неспасяемо. До края на "червените" изпуснаха да вземат успеха.

Снимка: "Марка"