Удинезе унижи Парма на "Енио Тардини" (видео)

Удинезе разкъса Парма с 3:0 като гост в мач от 32-ия кръг на калчото и е на 3 точки от място в Лига Европа. "Фриуланите" решиха всичко още през първото полувреме, в което дръпнаха с 2:0 след два гола на Луис Муриел в 12-ата и 43-ата минути. Така колумбиецът си направи подарък за 22-ия рожден ден, който е след два дни. В 62-ата минута Роберто Перейра окончателно отказа домакините с попадение за 3:0.

През есента Парма измъкна 2:2 в Удине с гол минута преди края, но днес нямаха този шанс. Тимът на Роберто Донадони е в "златната" среда и спокойно ще доиграе сезона.

Снимка: Getty Images/Guliver