Катаня срази обезкървения Удинезе

Отборът на Катаня срази с 3:1 като домакин Удинезе в среща от 29-ия кръг на италианската Серия "А". Първите две попадения отбеляза Алехандро Гомес (49,67), а в 71-ата минута Франческо Лоди отбеляза третия гол за Катаня. Попадението на утехата за Удинезе реализира в 81-ата минута Луис Муриел.

Домакините от Сицилия бяха без наказания Николас Споли, докато Франческо Гуидолин не можеше да разчита на куп футболисти начело със звездата на тима Антонио Ди Натале, който се възстановява от травма. Поради контузии пропуснаха мача за Удинезе още Душан Баща, Андреа Лазари, Джампиеро Пинци и Джовани Паскуале, докато Маурицио Домици, Томас Орто и Майкосуел бяха наказани.

Четири минути след почивката домакините изненадаха защитата на фриуланите и Алехандро Гомес откри резултата. В 58-ата минута пък червен картон заради бурни протести получи намиращият се на скамейката на резервите на Катаня Алесандро Потенца.

В 67-ата минута Катаня вкара втори гол. Той падна след взаимодействие между аржентинците Бариентос и Гомес като последният реализира втория си гол в двубоя - с глава.

Интригата окончателно приключи в 71-ата минута, когато халфът Франческо Лоди направи резултата 3:0. Той се разписа от фаул, като топката се отклони от стената преди да попадне в мрежата. Все пак, силите на гостите стигнаха за един почетен гол, чийто автор стана младият колумбийски нападател Луис Муриел след прекрасна солова акция девет минути преди края на срещата.

Катаня продължава да се бори за участие в европейските клубни турнири и в момента заема седмо място в класирането с 45 точки. Удинезе е девети с 41.