Неймар изригна с 4 гола в един мач (видео)

Звездата на бразилското първенство Неймар вкара по два гола във всяко полувреме, а тимът му Сантос разгроми с 4:0 като гост Униао Барбарензе в среща от предпоследния 18-и кръг на редовния сезон в щата Сао Пауло. След днешната победа Сантос има 36 точки и заема 2-о място, на 5 от лидера Сао Пауло, който по същото време падна 0:1 от Пирачикаба.

Неймар откри резултата в 7-ата минута, а в 26-ата удвои аванса на своите. През второто полувреме неудържимият 21-годишен талант добави нови два гола във вратата на домакините в 47-ата и в 57-ата минути. Неймар можеше да запише и пети гол на сметката си, но в 67-ата минута съдията отсъди засада.

Това е второ подобно постижение за Неймар след 2011 година, когато вкара четири гола в среща от турнира за Купата на Бразилия.

След мача Неймар заяви, че е доволен от четирите гола, "но е много по-щастлив и горд, че името му се свързва с отбор като Барселона". Неговият договор със Сантос изтича през юни 2014 година, а клубът се стреми към четвърта поредна титла в щата Сао Пауло.