Лориен и Евиан с убедителни победи, Рен продължава да затъва (видео)

Лориен разгроми Бастия с 4:1 в двубой от 32-ия кръг на Лига 1. Два гола за домакините вкара Жереми Алиадиер, а по веднъж се разписаха Ян Жуфър и Бенжамин Корне. Почетният гол за гостите бе дело на Антони Модест. Успехът позволи на Лориен да се утвърди на 8-ото място в класирането с 47 точки, докато Бастия е на 12-а позиция с 39.

Срещата се разви перфектно за домакините. В края на едно равностойно първо полувреме те поведоха с гол на Жуфър, а в 55-ата минута Корне покачи на 2:0. Модест върна един гол след пас на ветерана Жером Ротен, но това бе всичко, за което гостите имаха сили. В последния четвърт час Алиадиер заби нови два гола за Лориен.

Евиан взе глътка въздух в борбата за оцеляване след хубава победа с 4:2 срещу намиращия се в криза тим на Рен. Автогол на Жан-Армел Кана-Бийк даде аванс на домакините още във 2-ата минута, но в средата на полувремето Жулиен Фере изравни. Двата отбора си размениха по още един гол чрез Кевин Бериго за Евиан и Джон Бой за Рен. В края домакините наложиха волята си с точни удари на Милош Нинкович и резервата Яник Сагбо.

След четвъртата си последователна загуба Рен е на 10-о място в подреждането с 42 точки.