Аячо спря победната серия на Нанси

Аячо и Нанси завършиха 1:1 в двубой от 32-ия кръг на френското първенство. По този начин гостите прекъснаха серията си от 3 поредни победи, която върна надеждите им да се спасят от изпадане. Евентуален успех щеше да прати тима на Патрик габриел над чертата, но ранното попадение на  Пол Ало'о Ефулу не беше достатъчно за трите точки. Нападателят от Камерун откри резултата още в 5-ата минута, но скоро след това Меди Мостефа възстанови равенството. През второто полувреме домакините можеха да стигнат до пълен обрат, но удар на Адриан Муту се отби от гредата.

В друг мач между тимове от долната половина на таблицата Брест отстъпи у дома на Реймс с 0:2 и продължава поредицата си от загуби. Никола Фоверг и Диего Родригес отбелязаха попаденията за гостите, които имат 10 точки в последните си 4 мача и се поотдалечиха от опасната зона. Брест е на предпоследното 19-о място.