ЦСКА (М) докосва Файнъл 4 след як бой над Каха Лаборал

ЦСКА (Москва) е на една победа от класиране за Финалната четворка на Евролигата, след като взе втори пореден успех в четвъртфиналните плейофи на турнира. "Армейците" отнесоха Каха Лаборал у дома с 90:68 и по този начин поведоха в серията с 2-0.

Гостите от Витория започнаха силно и първата част на двубоя бе за тях - след 10 мнути игра бяха напред с 20:26. Московчани обаче постигнаха пълен обрат през втората четвърт и на почивката вече имаха преднина от 44:37.

С подновяването на играта ЦСКА налучка правилния ритъм и през третата част реализира 25 точки срещу 13 за съперника си и така водеше със 69:50 след 30 минути игра. В заключителната четвърт момчетата на Еторе Месина довършиха започнатото и заслужено грабнаха успеха с 22 точки разлика - 90:68.

Саша Каун, Ненад Кръстич и Зоран Ерцег реализираха по 16 точки всеки за победителите. Милош Теодосич добави 14 точки и 7 асистенции, Владимир Мицов вкара 11 точки, а Виктор Хряпа завърши с 9 точки, 9 борби, 5 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър, за да постигне коефициент 25.

Полският национал Мачей Лампе бе най-резултатен за Каха Лаборал с 19 точки, а Фернандо Сан Еметерио остана с 13.

Третата среща между двата отбора е на 17 април във Витория.