Локо (Пд) нападна Ботев (Вр): Това е най-смешният отбор, който ни е гостувал

Изпълнителният директор на Локомотив (Пловдив) Николай Почеканов коментира пред клубния сайт последния мач на тима, загубен с 0:1 от Ботев (Враца). „В този двубой станахме свидетели на четири прецедента. Първият от тях бе историческият за нас първи мач на осветление на Лаута. Останалите три обаче могат да претендират за абсолютни рекорди в историята на футбола”, започна изявлението си Почеканов. „Вторият прецедент е най-дългото симулативно лежане на футболисти по време на мач – близо 70 минути гостите се търкаляха по терена, което мисля, че е абсолютен рекорд. Третият прецедент от вчера е най-дълго извършваната смяна в историята на футбола – цели 4 минути бяха необходими на футболиста Николай Николов да напусне терена, а на негово място да влезе друг. Четвъртият рекорд на гостите от Враца беше едновременното лягане на трима техни футболисти, за да искат лекарска помощ. По един или по двама се е случвало често, но трима играчи едновременно също си е абсолютен рекорд. Ботев (Враца) е най-смешният отбор, който е идвал в Пловдив. Те пристигнаха на Лаута не да играят футбол, а на екскурзионно летуване. Трябваше само да си изкарат одеяло и сандвичи като на пикник. Е, вместо сандвичи им даваха достатъчно вода да пият през целия мач”, завърши изказването си изпълнителният директор на Локомотив (Пд) Николай Почеканов.

Гостите спечелиха с гол минута преди края.

Снимка: plovdiv24.bg