Жиняк донесе важна победа на ОМ

С попадание на Андре-Пиер Жиняк Олимпик Марсилия надви с 1:0 Бордо и се утвърди на второто място в Лига 1. Марсилци изостават на 4 точки от лидера Пари Сен Жермен и водят със също толкова на третия Лион преди останалите мачове от 31-ия кръг. Жиняк, който донесе и победата над Ница миналия уикенд, се разписа в 41-ата минута след подаване на Беноа Шейру. Нападателят хладнокръвно простреля Седрик Карасо и вече има 11 гола през сезона.

Срещата не предложи много положения и домакините успяха да опазят вратата си суха в четвърти пореден мач. Най-чистото положение за гостите пропиля Анри Сайве в 75-ата минута, когато негов удар с глава мина над гредата. Така, жирондинци останаха само с 3 отбелязани гола в последните си 8 мача и заемат 8-о място в класирането с 43 точки.

"Всеки път се повтаря едно и също. Владеем топката повече от противника, но головете ни убягват", заяви след мача разочарованият халф на Бордо Людовик Обраняк.

"В началото на сезона се целехме в място в топ 5. Сега вече искаме да задържим втората позиция", каза пък нападателят на Марсилия Андре Аю.