Хофе повярва в спасението (видео)

Убедителен успех с 3:0 срещу Фортуна (Дюселдорф) върна надеждите на Хофенхайм да запази мястото си в Бундеслигата. Домакините бяха абсолютни господари на терена и методично наложиха волята си. Резултата откри Роберто Фирмино в 11-ата минута, в 74-ата Андреас Ламбертц си отбеляза автогол, а в последните секунди Кевин Фоланд остана сам срещу вратаря на Фортуна Фабиан Гийфер и технично затвърди победата на Хофе. Отборът на новия треньор Маркус Гисдол все още е предпоследен в таблицата с 23 точки, но вече изостава само на точка от 16-ото място, даващо право на бараж за оставане в елита. Фортуна е на 15-а позиция с 29 точки и във Дюселдорф няма да са спокойни до самия край на сезона.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините и Фирмино откри с мощен щут под гредата след бърза контра и хубав пас на Свен Шиплок. До почивката Хофенхайм имаше и други възможности за гол, но Фирмино, Шиплок и Фоланд стреляха неточно.

През второто полувреме гостите се активизираха и на няколко пъти затрудниха Коен Кастеелс, който смени контузилия се Аурелио Гомеш. Подемът в играта на Фортуна беше пресечен от нелеп автогол на Лабертц в 74-ата минута. Халфът не се ориентира след едно центриране от корнер и насочи топката във вратата на Гийфер. В добавеното време Фоланд се отскубна след пас на Сеяд Салихович, финтира Кастеелс и на празна врата оформи крайното 3:0.