Бордо изтръгна победа в отложен мач

Бордо измъкна измъчена победа с 3:2 над Лориен в отложен мач от 24-ия кръг във френската Лига 1. Двубоят трябваше да се изиграе на 9 февруари, но заради ужасното време беше преместен за 25-и.
Анри Сайве откри за домакините в 22-ата минута, но радостта на Бордо трая едва 4 минути преди Лориен да изравни чрез Диало. Все пак "жирондинци" се оттеглиха на почивка с гол аванс сле попадение на Диабате в 36-ата минута. Гийом Оаро направи 3:1. Успехът изглеждаше в кърпа вързан за Бордо до 84-ата минута, когато Коне върна интригата и накара домакините да треперят до последния съдийски сигнал. Все пак до нов гол не се стигна и така Бордо събра 40 т., които му отреждат седмо място в класирането. Лориен е 12-и с 32.