Дженоа попари Наполи на "Сан Паоло" с прекрасен гол (видео)

Отборът на Дженоа стигна до изненадващо равенство 1:1 в гостуването си на Наполи на "Сан Паоло" в последния мач от 25-ия кръг в Серия "А". "Грифоните" губеха в резултата малко преди края след като Гонсало Игуаин бе дал преднина на домакините още в 18-ата минута. В 84-ата минута обаче влезлият като смяна Емануеле Калайо отбеляза прекрасен гол от фаул и смълча феновете на неаполитанците, като донесе точката на своя тим.

Наполи започна силно мача и на някоко пъти обстрелва опасно вратата на съперника чрез Дрис Мертенс и Гонсало Игуаин. В 18-ата минута аржентинецът материализира превъзходството на своя тим. Той бе изведен зад защитата и с техничен прехвърлящ удар прати топката в мрежата за 1:0.

След това обаче Дженоа също показа зъбите си и в 21-ата минута Конате изскочи на стрелкова позиция и стреля под плонжа на вратаря, като защитник трябваше да се намесва решително и да чисти пред голлинията. Минута по-късно пък Игуаин имаше нов шанс да удвои преднината на своя тим, но стреля на сантиметри от гредата. В 35-ата минута обаче отново Муса Конате притесни Хосе Рейна като стреля с глава от близо, но вратарят спаси.

През втората част обаче изненадващо Дженоа бе отборът, който бе по-опасен в предни позиции като пропуски пред Рейна направиха Матузалем, Конате и Джузепе Скули. По-активната игра на гостите им донесе и изравняването в 84-ата минута, като Емануеле Калайо с прекрасно изпълнение от фаул не остави никакъв шанс на Рейна - 1:1.

Така Наполи изпусна важни две точки и не успя да се откъсне пред четвъртия Фиорентина, като запазва третата си позиция с 51 точки в актива си. Дженоа пък се намира на 11-ото място с 32 точки.