Национална лига футзал: Левски - Черно море

Рен оскуба "канарчетата"

Отборът на Рен разби с 3:0 като гост Нант в регионалното дерби между двата тима от 26-ия кръг на Лига 1. По този начин играчите на Филип Монтание си отмъстиха на "канарчетата" за загубата в първия мач помежду им от сезона 1:3 на "Рю дьо Лориен".

Резултатът бе открит от новото попълнение Пол-Жорж Нтеп в 16-ата минута, а през втората част Андерс Конрадсен и друг нов футболист - Ола Тойвонен добавиха по още едно попадение, с което тотално отчаяха съперника. Нант не имаше териториално предимство през целия двубой, но така и не успя да го използва по някакъв начин.

По този начин Рен събра 31 точки в актива си и показа, че лека-полека навлиза във форма след слабия старт на шампионата. Играчите от Бретан заемат 13-о място. Една позиция по-надолу са "канарчетата", които вече шест мача нямат победа и остават също с 31 точки.