Монпелие наказа корсиканците

Отборът на Монпелие вече осем мача в Лига 1 няма загуба. Южняците победиха с 2:0 последния в класирането на френския шампионат Аячо. След нулево първо полувреме играчите на Ролан Курбис откриха в 55-ата минута чрез Антони Муние. В края на мача пък Реми Кабела оформи крайния резултат с десетия си гол в първенството. Така Монпелие вече се изкачи на 11-а позиция с актив от 32 точки. Аячо пък остава на дъното с 14 точки.

Гинган се добра до победата срещу Ница буквално в последната секунда на мача. Бретанците бяха по-активният тим през целия двубой, но едва в 94-ата минута стигнаха до трите точки. Точен бе Мустафа Ятабаре, който изпревари Давид Оспина при едно дълго подаване. За протестите си след попадението пък колумбийският страж на "орлетата" получи червен картон. Така Гинган вече е с 29 точки, докато Ница остава с 31.

Валансиен и Сошо завършиха наравно 2:2 и така взаимно се лишиха от важни точки в борбата за оцеляване. Маджид Уорис на два пъти извеждаше северняците напред, но Себастиен Коршия, който се завърна в тима след анулирания си трансфер в Лил, и Флориан Маранж донесоха точката за гостите. И двата тима са в опасната зона - Валансиен с 22 точки, а Сошо с 19.

Бордо надигра с 2:1 Евиан Тонон-Гайяр след попадения на Жюлиен Фобер и Анри Сайве. За гостите се разписа Кевин Бериго. Жирондинците са осми с 37 точки, докато Евиан е 17-и с 24.