Жиняк зарадва Марсилия

Отборът на Олимпик Марсилия се добра до победата с 1:0 като домакин на Лориен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Успехът дойде в края на мача, когато Андре-Пиер Жиняк се възползва от грешка в отбраната на "мерлузите". В 82-ата минута Димитри Пайе нахлу в наказателното поле и центрира по земя, а Рафаел Гереро не успя да изчисти добре топката, при което тя попадна у нападателя на ОМ, който без да се бави я прати в мрежата.

Успехът изкачи Марсилия на четвърта позиция преди изиграването на другите мачове от кръга. Играчите на Жозе Аниго имат 43 точки, а Сент Етеин с една по-малко и мач в аванс. Лориен пък остава на 11-о място с 32.