Арсенал се вдигна след загубата от Байерн с разгром срещу Съндърланд (видео)

Арсенал победи с лекота Съндърланд с 4:1 на "Емиратс", благодарение на което се доближи отново на точка зад лидера във временното класиране Челси. Два гола на Оливие Жиру (5' и 31') и попадение на Томаш Росицки (42') дадоха комфортен аванс на "артилеристите" до почивката. През втората част Лоран Косиелни (57') и Емануеле Дзакерини (81') оформиха крайния резултат.

Арсен Венгер остави най-скъпата си покупка - Месут Йозил, извън групата за днешния двубой, след като през седмицата германецът пропусна дузпа срещу Байерн (Мюнхен) и получи множество критики за представянето си. Оливие Жиру, Лукас Подолски и Начо Монреал започнаха за лондончани.

Сантяго Вергини стартира за Съндърланд вместо наказания Уес Браун.

Домакините решиха всичко в този мач още до почивката, когато водеха с 3:0. Първо, в петата минута, Жиру откри. Уилшир подхвана атаката, продължи към Росицки, който върна отново към английския национал. Уилшир нахлу в наказателното поле, Фил Бардсли опита да изчисти с шпагат, но топката стигна до Жиру, който нямаше как да пропусне отблизо. В 31-ата минута французинът получи подарък от Вергини, който върна топката много лошо към Маноне, извеждайки Жиру в голова позиция - 2:0. Три минути преди края на първата част Росицки направи преднината на домакините класическа. Чехът пое отдясно на наказателното поле, направи двойно с Жиру, след което стреля покрай Маноне - 3:0.

В 57-ата минута Лоран Косиелни засече с глава центриране на Касорла от ъглов удар, с което покачи на 4:0. Девет минути преди края Емануеле Дзакерини оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

Арсенал остава на второ място - на точка зад Челси и на две пред Ман Сити. Съндърланд е в зоната на изпадащите - 18-и, с актив от 24 т.