Модена удари Верона с 3:1 като гост, Ървен Нгапет блести с 22 точки

Отборът на Каза (Модена) записа втора поредна победа в италианската Серия А1, след като се наложи като гост на Калцедония във Верона с 3:1 (25:20, 27:29, 25:22, 25:19). Гостите имаха повече проблеми само във втория гейм, като в драматичния финал на тази част главният съдия Джани Бартолини се наложи да показва червени картони на холандеца Тийс Тер Хорст от Верона и на бразилския национал Бруно Резенде от Модена.

За MVP бе избран Бруниньо, а френският национал Ървин Нгапет заби 22 точки (2 аса, 1 блок, 53% ефективност в атака). Словенецът Ален Скет добеви 19 точки (1 ас, 3 блока, 43 % ефективност в атака).

Най-резултатен в мача бе словенският нападател на домакините Митя Гаспарини, който реализира 29 точки (3 аса, 1 блок, 52% ефективност в атака).
Така Модена се изкачи на 6-о място във временното класиране, а Верона заема 8-а позиция.