Нелеп автогол и сензационен резултат белязаха подновяването на битката в "А" група (видео)

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) победи с 1:0 Черно море в първата среща от 24-ия кръг на "А" група. Сашо Александров си заби нелеп автогол в 69-ата минута, с което донесе сензационния успех на последния в класирането срещу "моряците". С този двубой стартира пролетния дял на шампионата. През зимната пауза и в двата тима настъпиха много промени и днешните им състави бяха доста променени в сравнение с тези от есента.

Трите точки изравниха неврокопчани с Нефтохимик. Аутсайдерите в елита имат по 12 точки. Варненци остават с 40 и оставиха теоретични шансове на Берое за място в първата половина на класирането. Старозагорци изостават със 7 точки, а в неделя гостуват на Литекс.

Срещата започна с равностойна игра и много битка, но без чисти положения. Едва в 21-ата минута Еденилсон Бергонси отправи далечен изстрел, който обаче мина над вратата на домакините. Малко след него и халфът на неврокопчани Васил Панайотов опита своя късмет, но не намери целта.

В 31-ата минута Кирил Котев бе много близо до гол, но ударът му с глава мина на сантиметри над напречната греда. Отново Бергонси пробва с шут отдалеч да се разпише, но Абди Абдиков улови. В добавеното време на първата част бразилецът стреля и от фаул от удобна позиция, но нацели стената.

Доста емоции за зрителите имаше след почивката. Футболистите на Пирин започнаха да действат по-смело. Костадин Башов направи пропуск, но в 69-ата минута късметът бе на тяхна страна. Любомир Витанов центрира в наказателното поле, където Александров достигна първи до топката, изби я и я насочи към собствената си врата. Китанов не бе убедителен и позволи кълбото да се плъзне между краката му и да премине голлинията.

"Моряците" опитаха да променят негативния развой, но стигнаха до само едно чисто положение. В 84-ата минута Бакари нахлу в наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб. В 93-ата минута Михаил Венков опита да спечели дузпа след съприкосновение със защитник на домакините, но получи жълт картон за симулация от рефера Станислав Тодоров.