Антонио Вутов дебютира за Удинезе

Младата надежда на родния футбол Антонио Вутов изигра първия си мач за новия си клуб Удинезе. 17-годишният атакуващ халф започна като титуляр в приятелския мач на италианците с хърватския Хайдук в Сплит, загубен с 0:3. Бившият футболист на Левски игра зад единствения нападател Николас Лопес и остана на терена до 78-ата минута, когато бе заменен от Марко Морас. Талантът от Мездра бе с номер 9 на гърба си, но това няма да е официалният номер на българина. Мачът бе по повод рождения ден на хърватския клуб, който навърши 103 години на 13 февруари.

След нулево първо полувреме домакините стигнаха до три попадения, дело на Филип Брадарич, Франко Андриашевич и Иван Томичич. Срещата се игра пред близо 6000 зрители в Сплит, а Удинезе бе без наставника си Франческо Гуидолин, който си остана вкъщи заради болест. Вместо него италианците бяха водени от помощника Фабио Вивиани.

Домакините друпнаха напред с два гола в 53-ата и 59-ата минута, благодарение на две дузпи, реализирани от Брадарич и Андриашевич, а в 83-ата минута Томич оформи крайното 3:0 след пад на Харис Буква.

Вутов е вече повече от месец в Удине, където се подготвя с втория отбор на фриуланите. Младокът подписа договор за 4,5 години с клуба, а бившият му тим Левски получи около половин милион евро.

ХАЙДУК (СПЛИТ) - УДИНЕЗЕ 3:0
1:0 Брадарич (53-д)
2:0 Андриашевич (59-д)
3:0 Томичич (82)