СуперПипо с исторически трофей за Милан (видео)

Легендата на Милан Филипо Индзаги вече има трофей в треньорската си кариера. Бившият голмайстор изведе Примаверата на "росонерите" до титлата в престижния международен турнир "Виареджо Къп" след победа с 3:1 след продължения във финала над Андерлехт. Така "червено-черните" си върнаха на белгийците за загубата миналата година в сблъсъка за титлата, когато бяха категорично надиграни с 0:3.

Успехът изведе Милан на върха в най-важния турнир на Апенините с девет трофея (б.а. досега деляха първото място с Фиорентина по осем), като последният от тях бе през 2001 година, когато треньор на втория състав бе Мауро Тасоти.
Лея даде преднина в 63-ата минута на шампионите от миналата година. Андреа Петаня изравни в 71-ата минута с гол извън наказателното поле. Две минути по-късно таранът пропусна да вкара втори гол.

Бенедичич остави "росонерите" с 10 заради втори жълт картон в 75-ата минута, но Бастиен също си изпроси втори картон три минути по-късно и възстанови численото равенство на терена. При продълженията още в третата минута страхотна атака между Петаня, Пинато и резервата Фабро завърши с гол на последния. Обезумял от радост той съблече фланелката си пред Филипо Индзаги и заради действието си бе пратен под душовете, тъй като вече имаше жълт картон. Въпреки това шест минути по-късно девет срещу десет Милан вкара трети гол чрез Мастели за крайното 3:1.

Така Индзаги спечели първия си трофей, а след мача празнува под Курва Суд пристигнала голяма група от Милано специално да подкрепят младите таланти и техния идол, който ги води.
Друг играч от първия тим на миланския гранд Браян Кристанте пък бе избран за играч на турнира.

"Росонерите" биха с 4:2 Фиорентина на полуфинала. Преди това в елиминациите първо хърватския Риека (3:1) и колумбийския Енвигадо (1:0) бяха отстранени.