Наполи избяга на Фиорентина, но трепери за Игуаин (видео)

Наполи постигна очаквана победа с 2:0 над Сасуоло при визитата си в среща от 24-ия кръг на Серия "А" и дръпна с 6 точки на Фиорентина в борбата за третото място, което праща в Шампионската лига. По този начин отборът на Рафаел Бенитес се реабилитира за издънката срещу новаците на "Сан Паоло" през есента - 1:1. Както и тогава, резултатът днес беше открит от Блерим Джемайли в 37-ата минута, а Лоренцо Инсиние реши всичко в 55-ата минута. Лошата новина за гостите обаче е свързана с Гонсало Игуаин, който беше принудително заменен заради болки в кръста. Аржентинският голаджия пострада при единоборство с футболист на Сасуоло и в крайна сметка беше заменен. Очаква се информация дали травмата му е сериозна и дали той ще може да вземе участие в гостуването на Суонзи в четвъртък в първа среща от 1/16-финалите за Лига Европа.

Рафа Бенитес отново предпочете Марек Хамшик вместо Горан Пандев и словакът се отплати с две асистенции. В 33-ата минута той продължи топката към Джеймали, който с коварен изстрел даде аванс на неаполитанците. В 55-ата минута последва добър пас към Инсиние, който проби по лявото крило и с прецизен изстрел порази целта за втори път.

През първата част Игуаин пропусна две прекрасни възможности, а заменилият го Пандев не съумя да реализира от 2 метра. В заключителните минути Инсиние пропусна три чисти възможности, а в 89-ата минута шут на Джемайли разтресе напречната греда.

Домакините имаха два по-сериозни шанса, но Симоне Дзадза и Никола Сансоне ги пропуснаха. По този начин Сасуоло отново е последен в класирането, но пък е само на 3 точки от спасението.