Гранада задълбочи кризата в Бетис (видео)

Отборът на Гранада надви с 1:0 Бетис в обедна среща от 24-ия кръг на Примера. Франсиско Медина - Пити отбеляза за "червените" в 31-ата минута. Успехът отдалечи тима на Лукас Алкарас от зоната на изпадащите. "Зелено-белите" на Габриел Калдерон остават твърдо последни и само с теоритични шансове за оцеляване.

Пез първата част домакините бяха много по-добри. Пролича обаче липсата на чисти положения. В 31-ата минута Тиаго Илори хвърли 50-метров пас, Пити овладя и насочи в близкия ъгъл - 1:0.

През втората част домакините изпуснаха да направят успеха си по-изразителен. Даниел Бенитес пропусна от много изгодна позиция в 66-ата минута. В 90-ата пък пред гола се провали Иван Санчес - Рики.

Севилските госите имаха най-добрата си възможност в 73-ата минута, но вратарят Роберто Фернандес извади шут на Лео Баптищао. В 79-ата Бенитес получи директен червен картон за груб ритник в краката на Хуанфран. В 90-ата Антонио Амая също беше изгонен.

Снимка: Getty Images/Guliver