Нова надежда за Сошо

Отборът на Сошо постигна важна победа в битката си за оцеляване в Лига 1. Тимът от Източна Франция надигра с 1:0 Гинган в мач от 25-ия кръг на шампионата. Единственото попадение падна шест минути преди края и бе дело на бранителя Стопила Сюнзю. Успехът изкачи Сошо само на пет точки от спасението. В момента играчите на Ерве Ренар имат 18, докато първият неизпадащ Евиан - 23. Тонон-Гайяр обаче са и с мач по-малко.

Монпелие вече седми мач не познава загубата, след като се добра в последната минута до равенство 2:2 при визитата на Рен. Ола Тойвонен на два пъти извеждаше бретанците напред, но първо Даниел Конгре, а накрая и Сюлейман Камара донесоха точката на Монпелие. Южняците са с 29 точки на 14-о място, докато Рен е с една по-малко.

Тулуза стигна до победа с 3:1 при визитата си на Лориен. Домакините останаха с човек по-малко още в 24-ата минута, след като Ален Траоре бе изгонен. Въпреки това "мерлузите" стигнаха до гол, дело на Уесли Лoтоа малко преди почивката. През втората част обаче Тулуза стигна до обрат с попадения на Висам Бен Йедер, Мартин Брайтуайт и Серж Орие.

Реймс се добра до победа с 1:0 над Бордо и вече започва тайно да мисли за евроучастие. Единственото попадение бе дело на Никола де Первил в средата на втората част. С успеха Реймс вече заема шесто място с 39 точки - на две, но и мач повече, от четвъртия Сент Етиен. Бордо пък е девети с 34.