Атлетико намери себе си преди дуела с Милан (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид се върна към победите след домакински успех с 3:0 над Валядолид в среща от 24-ия кръг на Примера. Раул Гарсия (3), Диего Коща (5) и Диего Годин (74) зарадваха "Висенте Калдерон". Мачът беше само четири дни преди голямото изпитание на "рохибланкос" - гостуването на Милан в първия 1/8-финал в Шампионската лига.

Тибо Куртоа се завърна в състава на Диего Симеоне след преодоляна травма. Аржентинският специалист избра система 4-2-3-1 с Диего Коща в нападение. Офанзивното трио беше оформено от Коке, Раул Гарсия и Арда Туран. Хуан Игнасио Мартинес се спря на сходна подредба с централен нападател Хави Гера.

"Червено-белите" започнаха ударно и до петата минута вече имаха два гола аванс. В третата домакините отново показаха прекрасна тактическа подготовка при статичните положения. Вместо да последва центриране Габи Фернандес намери настрани Раул Гарсия, който с изстрел от 17 метра порази левия ъгъл на вратаря.

В петата минута стражът Диего Мариньо глуповато реши да излезе и Диего Коща много лесно го прехвърли преди да навлезе в наказателното поле - 2:0. Бразило-испанецът овладя хубав пас отляво от Раул Гарсия и получи неочакван подарък от вратаря. Последва по-спокойна игра и повече владение на гостите от "Хосе Сорийя". Опасните атаки и положенията ги нямаше. В 25-ата Габи стреля неточно и това беше най-интересното до края на първата част.

В 52-ата Диего Годин беше оставен сам на втората греда при корнер, но Мариньо се отличи с добро спасяване. Стотина секунди по-късно "бяло-виолетовите" имаха прекрасна възможност, но Хави Гера не стъпи здраво и прати топката над гредата. В 66-ата Марио Суарес засече с глава в малкото наказателно поле след корнер, но топката намери напречната греда.

В 70-ата Арда Туран финтира в наказателното поле, Коке игра с пета, но Марио не стигна до удар. В 74-ата Диего Годин връхлетя с глава при корнер и реализира за класически аванс. Две минути по-късно в игра се завърна Давид Вийя, който лекуваше травма. В 82-ата резервата Диего подаде страхотно в предни позиции, където малко не стигна на Годин да овладее сам срещу вратаря.

Така Атлетико излезе временно начело на върха в Испания с три точки аванс пред Барселона и Реал Мадрид, които имат мач по-малко. Диего Коща и Раул Гарсия вече имат общо 40 гола този сезон - съответно по 26 и 14.

Снимки: Getty Images/Guliver