Лион направи голяма услуга на Бербатов и Монако (видео)

Втородивизионният Ланс поднесе голямата изненада в 1/8-финалите от турнира за Купата на Франция, елиминирайки Лион, при това като гост. Ланс спечели с 2:1 след продължения и в следващия кръг ще срещне Монако на Димитър Бербатов. Вчера отборът на Клаудио Раниери надви с 1:0 също след продължения Ница, а победният гол бе дело на българина.

Началото на двубоя на "Стад Жерлан" не подсказваше, че той ще приключи драматично. Джими Бриан откри за Лион още в 9-ата минута, но "хлапетата" така и не вкараха втори гол, с който да си гарантират спокойствие.

Вместо това грешка в защитата доведе до дузпа в третата минута на добавеното време, реализирана от Патрик Валдивия. Домакините не можаха да се съвземат от шока и още в първото продължение Жан-Филип Гбамин донесе изненадващата, но напълно заслужена победа на Ланс.

ЛИОН - ЛАНС 1:2 след продължения