Суонзи си тръгна с точка от "Британия"

Отборът на Суонзи успя да си тръгне с точка от гостуването си на Стоук Сити на "Британия" от междинния 26-ти кръг в Премиър лийг. Срещата завърши при резултат 1:1 след като домакините първи поведоха, но гостите успяха да изравнят.

Стоук Сити взе преднина в мача в 16-ата минута, когато Питър Одемвинги отправи опасен удар, който се отби от гредата, но се върна в краката на Питър Крауч, за когото не бе проблем да я прати в мрежата за 1:0.

През втората част обаче Суонзи вдигна оборотите и в 52-ата минута заслужено стигна до изравняването. Пабло Ернандес центрира в наказателното поле, където Чико Флорес с глава прати топката в мрежата за 1:1.

В крайна сметка срещата завърши при този резултат и двата тима прибавиха по една точка в актива си, като Стоук Сити е 14-ти в калсирането с 27 точки, докато Суонзи излезе 10-ти с 28 точки.