Аржентинец попари Торино с два гола

С две попадения на аржентинеца Джонатан Кристалдо Болоня вгорчи деня на Торино. "Рособлу" спечели с 2:1 гостуването си на "Олимпико ди Торино", с което спря възхода на "биковете". Срещата ще се запомни с приличното първо полувреме и по-бледата игра след почивката. В края на двубоя двата тима изпуснаха нервите си и се стигна до сблъсъци по терена. Въпреки мелето мачът завърши без жълти картони.

Още в петата минута Чиро Имобиле откри резултата с глава и даде летящ старт на Ил Торо. След пет минути обаче Кристалдо се възползва от грешка на отбраната и вратаря на домакините и на празна врата изравни. В 24-ата минута стражът Даниеле Падели, който преди седмица пази отлично срещу Милан, не се намеси добре при един далечен шут и нападателят на Болоня опъна за втори път мрежата му - 2:1. В края на полувремето "биковете" бяха близо до ремито, но топката се спря в страничната греда на рамката на Джанлука Курчи.

През втората част срещата навлезе в "мъртви" минути и това доведе до много малко положения пред двете врати. Добра ситуация се откри пред домакините при един фаул на границата на наказателното поле, но Курчи не трепна и изби кълбото. Загубата днес не позволи на Торино да влезе в зона "Лига Европа". Болоня пък взе въздух в битката за оцеляване в дъното на таблицата.