Лацио попречи на Рома да доближи лидера (видео)

Лацио и Рома направиха разочароващо 0:0 в римското дерби от 23-ия кръг на Серия "А". "Вълците" бяха по-активният отбор и създадоха повече положения, но не успяха да реализират нито едно от тях. Така те пропуснаха отлична възможност да съкратят 8-точковия аванс на лидера Ювентус, който днес завърши 2:2 с Верона. "Орлите" пък остават девети на 4 точки от зона "Европа".

Символичните домакини днес се върнаха към схема с четирима бранители, след като в последно време Едоардо Рея налагаше игра с трима отзад. Колегата му Руди Гарсия заложи на аналогичното 4-3-3.

Феновете на "Олимпико" видяха доста желание за изява и в двата съства. Първото полувреме беше равностойно, с възможности и пред двете врати. Първо Алесандро Флоренци не успя да уцели вратата от добра позиция в 15-ата минута. В 19-ата минута Мирослав Клозе имаше шанс, но не намери добре топката. Три минути след това Меди Бенатиа се измъкна зад защитата, но се провали при шута.

В 25-ата минута Жервиньо вкара за Рома, но голът правилно не беше зачетен заради засада. В 39-ата минута съотборникът му Миралем Пянич получи перфектен пас на няколко метра пред вратата, но поведе неточно и се размина със сигурно попадение.

След почивката Рома беше абсолютен господар на терена. Последователно пропуски направиха Жервиньо, Тоти и Мишел Бащош. Последният изнерви тифозите в Курва Суд с неточно подаване в 86-ата минута, когато "джалоросите" бяха на косъм от скъпоценния гол.

Лацио успя донякъде да укроти натиска на съперника в последния четвърт час, с което извоюва една точка. За "орлите" в игра се завърна капитанът Стефано Маури, който досега изтърпяваше 6-месечно наказание за участие в манипулирането на футболни срещи.