Искан от Левски носи победа на Реймс

Крилото на Реймс Флойд Айте, който според слуховете е желан от родния Левски, донесе победата на своя тим при гостуването Гинган в мач от 24-ия кръг на Лига 1. Тогоанецът се появи като резерва, но се включи по най-добрия начин и вкара за 2:1 в 72-ата минута. Преди това Рашид Алауи бе открил за домакините в 62-ата, а Одаир Фортес изравнил малко по-късно. Победата прати Реймс на шеста позиция с 36 точки, докато Гинган е с 26 на 16-о място.

Монпелие прекъсна серията си от три поредни успеха в шампионата, след като не съумя да победи като домакин Евиан Тонон-Гайяр и мачът завърши 1:1. Кевин Бериго откри за тима от Източна Франция, но Реми Кабела отбеляза дежурния си гол и изравни. В средата на втората част Монпелие остана с човек по-малко след като Сиака Тиене получи втори жълт картон. Въпреки намаления си състав южняците имаха няколко положения за краен успех, но не съумяха да ги реализират. Все пак след равенството Монпелие продължава да няма загуба в шест мача и заема 14-о място с 28 точки. Евиан пък е на ръба на опасната зона с 23.

Аячо постигна едва втората си победа в Лига 1, надигравайки с 3:1 Рен. Рикардо Фати, Бенжамен Андре и Йоан Кавали бяха точни за корсиканците, докато за бренатците вкара Абдулай Дукуре. Въпреки победата Аячо остава на дъното с едва 14 точки. Рен пък има 27 и е на 15-о място.

Валансиен постигна важна победа с 2:1 над Ница и излизане от опасната зона вече е само на две точки. Тонго Хамед Думбия откри, но резервата Неал Мопе изравни за "орлетата". В крайна смета обаче късен гол на Маджид Уорис донесе успех на тима от Северна Франция.