Базел удържа лидерството с късен щурм

Базел обърна гостуващия Йънг Бойс от 0:2 до 3:2 и запази лидерската си позиция в швейцарското първенство. Отборът на контузения български национал Иван Иванов направи впечатляващо второ полувреме и пречупи гостите, които вече се виждаха начело в класирането. Леонардо Бертоне и Александър Герндт се разписаха за Йънг Бойс, но малко преди почивката Марко Щрелер върна едно попадение, а в последните 10 минути Марсело Диас и Фабиан Фрай зарадваха феновете на "Санкт Якоб Парк".

В друг мач от 20-ия кръг Люцерн на Димитър Рангелов отстъпи с 1:2 като гост на Тюн. Българинът не игра заради травма.

в класирането Базел води с 39 точки, пред Йънг Бойс с 34, Грасхопърс с 33 и Люцерн с 32.

БАЗЕЛ - ЙЪНГ БОЙС 3:2
0:1 Бертон (29)
0:2 Герндт (33)
1:2 Щрелер (44)